Zmiany w przewozie odpadów przesunięte do 2018 roku

Masz jeszcze rok na wprowadzenie zmian w swojej firmie. Do nowych wymogów trzeba dostosować samochody i ich oznakowanie.

Zgłoszenie MiLoG można wysłać tylko faksem

Formularz zgłoszeniowy kierowcy w związku z płacą minimalną w Niemczech musi być wysłany faksem. Nie można tego zrobić pocztą.

Za dwa bardzo poważne naruszenia stracisz wypis z licencji wspólnotowej

GITD ma zliczać naruszenia przepisów o transporcie wykrywane podczas kontroli. Za 2 bardzo poważne naruszenia albo 6 poważnych naruszeń będzie odbierać wypisy z licencji. Procedura ma dotyczyć wyłącznie przewoźników międzynarodowych.

Wzrosną koszty działalności – nie będzie podatku liniowego

Rząd planuje likwidację 19% stawki PIT. Oznacza to wzrost kosztów prowadzenia działalności dla przewoźników, którzy w ten sposób płacą podatek. Zmieni się też skala podatkowa oraz sposób naliczania składki ZUS.

Uważaj, ITD mnoży karę za brak ewidencji!

Przepisy nie precyzują, jak należy nakładać karę za brak ewidencji czasu pracy kierowców. W związku z tym Inspekcja Transportu Drogowego stosuje swoją własną interpretację. Jaką?

Trybunał Konstytucyjny: kierowcy nie muszą dostawać ryczałtów

Zdaniem Trybunału kierowcom w transporcie międzynarodowym nie trzeba zwracać kosztów za noclegi. Jeśli w ciężarówce jest dobrze wyposażona kabina, nie musisz wypłacać im ryczałtów ani pokrywać rachunków za hotele.

Są nowe zezwolenia do Rosji

Udało nam się wynegocjować zezwolenia na przyszły rok oraz osiągnąć porozumienie w sprawie zezwoleń tegorocznych.