ZUS wprowadził nowe zasady wydawania zaświadczeń A1

Od 2 maja 2018 r. ZUS zaczął wydawać zaświadczenia A1 według nowej procedury. Teraz takie same zasady będą obowiązywać we wszystkich oddziałach ZUS. Zobacz, co musisz zrobić, żeby dostać zaświadczenie.

Włochy wprowadziły kary za odbieranie odpoczynków regularnych w kabinie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych we Włoszech wydało wytyczne, które przyznają służbom kontrolnym prawo do nakładania kar za odbiór 45-godzinnych odpoczynków w kabinie pojazdu. Ile wynoszą kary?

W Szwecji za naruszenie przepisów będzie groziła blokada samochodu na 36 godzin

Od 1 lipca władze Szwecji chcą wydłużyć okres, na który policja blokuje ciężarówki za złamanie przepisów transportowych. Żeby odblokować samochód wcześniej, trzeba od razu zapłacić karę.

W Niemczech od 1 lipca zapłacisz za przejazd każdą drogą federalną

Przypominamy, że niemiecki system płatnych dróg Toll Collect obejmie od lipca wszystkie drogi federalne. Są to drogi oznaczone czarnymi cyframi na żółtym tle. Czy w związku z tym musisz  zmieniać urządzenie pokładowe?

W którym dokumencie firmowym zapisać stawki diet i ryczałtów dla kierowców, żeby było to najkorzystniejsze dla firmy?

Zasady związane z pracą kierowców są zapisywane w firmach transportowych w różnych dokumentach – układach zbiorowych, obwieszczeniach, regulaminach wynagradzania czy wreszcie w poszczególnych umowach o pracę. Gdzie najkorzystniej będzie ująć zasady wypłacania diet i ryczałtów za noclegi oraz za pracę nocną i nadliczbową?

W jakich sytuacjach musisz wystąpić o wydanie nowej karty kierowcy?

Za brak ważnej karty grożą wysokie kary, które w dodatku już niedługo zostaną znacznie zaostrzone. Lepiej więc sprawdź, na ile dni przed utratą ważności karty trzeba wystąpić o kolejną i jakich procedur musisz przy tym dopełnić.

Uważaj na tych 6 błędów, jeśli nie chcesz płacić ogromnych kar po zmianie przepisów

Już niedługo kary za przeładowanie będą o wiele wyższe, ponieważ do taryfikatorów z ustawy o transporcie zostaną dodane nowe sankcje za przekroczenie wagi pojazdów. Zobacz, co możesz zrobić, żeby ich uniknąć.

Uważaj na logo, gdy przewozisz osoby!

Na samochodzie przeznaczonym do przewozu do 9 osób łącznie z kierowcą nie wolno umieszczać logo swojej firmy ani adresu strony internetowej. Jest to naruszenie, za które grozi 8.000 zł kary.

Transport bibułek i towarów z alkoholem będzie monitorowany

Na liście towarów monitorowanych już niedługo znajdą się nowe produkty. Będą to bibułki oraz taśmy do skręcania papierosów, a także towary zawierające alkohol etylowy.

Tak wyglądają nalepki, które uprawniają do wjazdu do strefy eko

Ministerstwo Infrastruktury określiło wzory nalepek dla pojazdów dopuszczonych do jazdy w strefach czystego transportu. Ceny nalepek ustalą gminy. Od kiedy mają obowiązywać nalepki?