„Mały ZUS” zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku

Sejm zakończył prace nad ustawą wprowadzającą dla małych przedsiębiorców zmniejszenie składek ubezpieczeniowych proporcjonalnie do przychodu. Sprawdź, ile będą płacić na ZUS mali przedsiębiorcy.

Zmowa cenowa – możesz też pozwać importera

Sąd w Oslo zdecydował, że odszkodowania w związku ze zmową cenową producentów samochodów ciężarowych można żądać od ich importera, a nie tylko od producenta.

W jaki sposób należy zorganizować zastępstwo za nieobecnego kierowcę?

Zdarza się, szczególnie w firmach realizujących przewozy na potrzeby własne, że gdy kierowca znienacka idzie na zwolnienie, nie ma innego kierowcy, który mógłby go zastąpić. Czy w takiej sytuacji zastępstwo może objąć inny pracownik, np. magazynier albo kierownik produkcji?

Uważaj na fałszywe świadectwa kierowcy!

GITD na swojej stronie ostrzega, że w obiegu coraz częściej pojawiają się fałszywe świadectwa kwalifikacji zawodowej kierowców. Zobacz, po czym można poznać fałszywy dokument.

Kontrolę fitosanitarną można będzie zrobić poza przejściem granicznym

Sejm przegłosował zmiany w zasadach dotyczących granicznej kontroli fitosanitarnej opakowań drewnianych, w których towary są wprowadzane na obszar Polski z państw trzecich. Co się zmieni dla przewoźników?