Jak wyjechać z Wielkiej Brytanii po brexicie?

Jeśli jedziesz na Wyspy ciężarówką o DMC ponad 7,5 t, koniecznie zapoznaj się z broszurą przygotowaną przez zarządców brytyjskich autostrad. Znajdziesz tam instrukcję dla kierowców, którzy będą jechali do Europy przez Eurotunel lub port w Dover po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Jak obsługiwać urządzenie pokładowe viaBOX, gdy jedziesz z przyczepą, która powoduje zmianę stawki?

Pojazd podlegający opłacie elektronicznej musi być wyposażony w urządzenie pokładowe viaBOX. Jest ono przypisane do konkretnego pojazdu. Co jednak zrobić, gdy przypniesz przyczepę, która spowoduje przekroczenie progu płatności?

Czego musisz dopilnować, jeśli pożyczasz ciężarówkę lub autokar innej firmie?

Często zdarza się, że jedna firma pożycza drugiej ciężarówkę albo autokar bez kierowcy. Kierowcą jest wówczas pracownik firmy przejmującej pojazd. Jakie obowiązki mają w takiej sytuacji obie firmy, jeśli chodzi o wymogi ITD?

Chcesz się odwołać od kary ITD do sądu? Będzie łatwiej

Od czerwca korespondencję z sądem administracyjnym będzie można prowadzić e-mailem. Procesy sądowe mają być dzięki temu krótsze i mniej uciążliwe. W jaki sposób będzie się to odbywać?

Będą bardzo surowe kary za nękanie dłużników

Czekają nas zmiany w Kodeksie karnym. Windykatorom będzie groziła za uporczywe nękanie dłużnika bardzo wysoka kara więzienia. Jakie czyny będą uznawane za uporczywe nękanie?