Zostaną wprowadzone nowe zasady typowania firm do kontroli ITD

Zmienią się zasady określające, która firma będzie w najbliższym czasie kontrolowana przez ITD. Sprawdź, czy po wprowadzeniu nowych zasad znajdziesz się „na celowniku” inspekcji.

Zmienią się przepisy regulujące wydawanie kart do tachografów

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie kart do tachografów cyfrowych. W projekcie zawarto nowe wzory kart do tachografów cyfrowych, a także nowe wzory wniosków o wydanie, przedłużenie lub wymianę kart.

Wzrosną ceny eurowiniet – jak bardzo?

Czekają nas aż dwie podwyżki. 1 lipca wzrosną stawki eurowiniet przewidziane dla pojazdów z silnikami od Euro 0 do Euro 4. Z kolei od 1 stycznia zdrożeją eurowiniety dla pojazdów spełniających normę Euro 5.

W Hiszpanii kierowca pojazdu do 3,5 t musi teraz wypełniać karty czasu pracy

Według nowych hiszpańskich przepisów kierowcy pojazdów o DMC do 3,5 tony muszą ewidencjonować swój czas pracy za pomocą karty czasu pracy. Jeszcze nie wiadomo, czy wymóg ten dotyczy też kierowców z zagranicy.

Rząd chce podwyższyć pensję minimalną do 2.450 zł

Rada Ministrów zaproponowała wstępnie stawkę pensji minimalnej, która miałaby obowiązywać w przyszłym roku. Ma wynosić 2.450 zł miesięcznie na etacie oraz 16 zł za godzinę dla wykonujących zlecenie.

Rosja wydała zgodę na tranzyt towarów objętych embargiem

Towary objęte embargiem będzie można przewozić tranzytem przez Rosję do państw trzecich od 1 lipca do 31 grudnia br. Jednak aby wykonać taki przewóz, trzeba spełnić kilka dodatkowych warunków. Jakich?

Przeładunki papierosów musisz rejestrować w Track&Trace

Wszyscy przewoźnicy, którzy transportują wyroby tytoniowe, zostali objęci Systemem Śledzenia Ruchu i Pochodzenia Wyrobów Tytoniowych (Track&Trace). To, jakie masz obowiązki, zależy od specyfiki realizowanej przez Ciebie usługi.