Szybko odnotuj niespodziewane zmiany w czasie pracy, jeżeli chcesz uniknąć kary ITD

Jeżeli z jakiegoś powodu odstąpiłeś od przepisów o czasie pracy kierowców podczas jazdy, musisz wpisać to odręcznie na wydruku z tachografu cyfrowego (wykresówce albo na planie pracy). Powinieneś zrobić to najpóźniej po przybyciu do miejsca pozwalającego na postój. Co kryje się dokładnie za tą definicją?

Kierowca zdobył więcej niż 24 punkty karne? Musi poddać się obowiązkowemu sprawdzeniu kwalifikacji!

Jeżeli kierowca przekroczył tę liczbę punktów, nie może ubiegać się o ich zmniejszenie tylko dlatego, że odbył odpowiednie szkolenie. Tym bardziej, jeśli dostał mandat za ostatnie wykroczenie przed uczestnictwem w szkoleniu.

Wyrok SN: dyscyplinarka za fałszowanie kart drogowych

Kierowca autobusu samowolnie zakończył pracę wcześniej niż przewidywał grafik i wpisał do karty drogowej godzinę zakończenia pracy wynikającą z harmonogramu. Czy możesz zwolnić go dyscyplinarnie?

Ustalono opłaty za usunięcie pojazdu z drogi i jego postój na parkingu strzeżonym w 2013 r.

Maksymalne kwoty za usunięcie pojazdu z drogi i przechowywanie go zostały określone. Ile zapłacisz, w przypadku gdy zdarzy Ci się taka sytuacja?

Po jakim czasie jazdy można odebrać 15-minutową przerwę?

Dla Ciebie, jako pracodawcy, odbieranie przerwy przez kierowcę może być problematyczne. Nie jest bowiem jasno określone, po jakim czasie jazdy kierowca może zjechać na parking.

Należności za podróż służbową

Czy możesz wpisywać ryczałty za noclegi do kosztów, jeżeli te noclegi Twoi kierowcy odbierają w dzień?

Kiedy możesz uchronić się przed mandatem od PIP?

Są sytuacje, w których inspektor PIP może odstąpić od nałożonej na Ciebie kary. Kiedy powinien to zrobić? Do jakich danych ma dostęp PIP?

Czy brak znaku przy drodze zwalnia Cię z opłaty viaTOLL?

W związku z wprowadzeniem elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL od lipca 2011 r. na drogach zaczęły się pojawiać związane z nim znaki i tabliczki. Co jeśli nie umieszczono znaku przy drodze?

Co obowiązuje obcokrajowca, którego chcesz zatrudnić?

Nie wolno Ci zatrudnić kierowcy bez spełnienia przez niego wymogów dotyczących kwalifikacji wstępnej i szkoleń, niezależnie od jego obywatelstwa.