Co się zmieni w delegowaniu kierowców po 30 lipca 2020 r.?

Od 30 lipca mają obowiązywać zmiany w unijnej dyrektywie o delegowaniu. W związku z tym delegowani pracownicy powinni dostawać w państwie przyjmującym taką samą pensję, jak tamtejsi obywatele. Czy te zasady obejmą też kierowców w transporcie międzynarodowym?

Pakiet mobilności – co się zmieni w zakresie dojazdu do bazy, pojazdów do 3,5 t, przewozów na potrzeby własne i przerw w załodze

Najszybciej odczuwalnym skutkiem wdrożenia pakietu mobilności będą zmiany w rozporządzeniu nr 561/2006, które w większości wejdą w życie już 20 dni po opublikowaniu pakietu. W numerach 151 i 152 omówiliśmy zmiany w odpoczynkach kierowców i obsłudze tachografu. Jednak to ne wszystkie zmiany, dotyczące czasu pracy kierowców. Co jeszcze się zmieni?

„Wakacje” w spłacie leasingu mogą być dla Ciebie nie pomocą, tylko problemem!

Jedną z ulg dostępnych dla przedsiębiorców w czasie epidemii COVID-19 są „wakacje leasingowe”. Jednak jeśli z niej skorzystasz, może się okazać, że fiskus nie uzna Twojej umowy za umowę leasingu. W związku z tym nie będziesz mógł wykupić samochodu po niższej cenie.

Będzie Ci łatwiej załatwiać formalności związane z pojazdami

Toczą się prace parlamentarne nad projektem ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, wprowadzającym szereg ułatwień dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów. Projekt przedłożony przez Ministra Infrastruktury powstał we współpracy z Ministrem Cyfryzacji, jako tzw. pakiet deregulacyjny.

Do Twojej firmy może zawitać PIP - Państwowa Inspekcja Pracy podjęła kontrole

Główny Inspektor Pracy zdecydował, że inspektorzy pracy przystępują do wykonywania zadań w pełnym zakresie. Działania kontrolno-nadzorcze prowadzone będą przy zastosowaniu procedur ograniczających ryzyko zakażenia wirusem COVID19.

Straciłeś pracę po 15 marca? Złóż wniosek o 1400 zł

Osoba, która utraciła pracę po 15 marca br., może ubiegać się o tzw. dodatek solidarnościowy. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby dostać wsparcie i przez ile miesięcy można z niego korzystać.

Z jakich ułatwień możesz skorzystać na podstawie tarczy 4.0?

Przymusowe urlopy, niższe odprawy, dopłaty do pensji pracowników, których pracodawca nie objął przestojem ani obniżonym wymiarem czasu pracy, wakacje kredytowe i dopłaty do kredytów dla najmniejszych firm – to najważniejsze zmiany, przewidziane w tarczy 4.0. Zobacz, jakie warunki musisz spełnić, żeby z tego skorzystać.

Zakazy ruchu w UE w lipcu - na kiedy nie planować jazdy?

Przestawiamy zakazy ruchu dla ciężarówek od 1 lipca do 1 sierpnia 2020 r. Sprawdź, gdzie nie wolno jechać ciężarówką, bo inaczej możesz na długo utknąć na parkingu.

Od 1 lipca br. będzie dostępny nowy model viaBOX

System viaTOLL przejdzie od 1 lipca z GITD do KAS. Tego samego dnia wprowadzone zostanie do obrotu nowe urządzenie viaBOX. Jedyną różnicą w stosunku do starego jest jego wielkość – jest ono mniejsze od poprzedniego. Nie zmieni się natomiast ani koszt, ani inne parametry.

Branża transportu towarów stopniowo wraca do równowagi

Wzrasta liczba kilometrów pokonywanych przez polskich przewoźników na trasach na południe Europy. Coraz więcej przewozów realizowanych jest też w Niemczech. Transport towarowy powoli wraca do normy.