Komunikaty BTM: dostępne zezwolenia EKMT, dodatkowe limity na lipiec i Tadżykistan

BTM poinformowało, jakie zezwolenia EKMT są nadal dostępne, a także że wyczerpała się pula zezwoleń Tadżykistan kraje trzecie oraz dostępne są dodatkowe limity na lipiec. Sprawdź szczegóły.

Jeśli nie dostaniesz na czas nowej karty, weź ze sobą starą

Kierowca, który nie dostanie nowej karty do tachografu na czas, powinien zabierać w trasę starą kartę oraz dowód złożenia wniosku o jej wymianę na nową. Takie wytyczne wydała Komisja Europejska.

Będzie wprowadzona nowa forma pomocy – środki na restrukturyzację firmy

Przygotowywany jest projekt przepisów, które mają pomóc firmom w kłopotach utrzymać płynność finansową w czasie przygotowywania działań naprawczych i umożliwić ich sfinansowanie w ramach planu restrukturyzacyjnego. Na jakich warunkach można będzie dostać wsparcie?

Opony do ciężarówek będą miały nowe etykiety

Parlament Europejski zdecydował, że unijne oznaczenia będą obowiązkowe nie tylko w przypadku opon do pojazdów osobowych, ale również ciężarowych. Jakie informacje będą zawierały nowe nalepki i od kiedy zostaną wprowadzone?

Masz więcej czasu na złożenie sprawozdania o odpadach

Przepisy tarczy antykryzysowej 3.0 przewidują przesunięcie terminów sprawozdawczości dotyczącej odpadów. Roczne sprawozdanie o wytwarzanych odpadach i o gospodarowaniu odpadami można złożyć do 31 października 2020 r. Tylko prowadzący stacje demontażu pojazdów oraz użytkujący strzępiarki muszą złożyć sprawozdanie do 11 września 2020 r. Sprawdź, co jeszcze się zmieniło.

Tarcza 3.0 – z których ułatwień możesz skorzystać w firmie transportowej?

W ostatecznej wersji tarczy antykryzysowej 3.0 znalazły się wszystkie rozwiązania dla transportu, o których pisaliśmy, kiedy prace nad tą ustawą były na etapie projektu. Oprócz tego uchwalono jeszcze kilka innych zmian, które są ważne dla firm transportowych.

Odstępstwa od norm czasu jazdy od 1 czerwca przestaną obowiązywać

Tak jak zapowiadaliśmy wczoraj, odstępstwa od limitów czasu jazdy, przerw i odpoczynków, wyznaczonych w rozporządzeniu nr 561/2006, nie będą w Polsce przedłużone po 31 maja. Dziś poinformowało o tym Ministerstwo Infrastruktury.

Od jutra na otwartej przestrzeni nie musisz nosić maseczki

Z kwarantanny zwolnionych jest coraz więcej osób, zmieniają się też zasady dotyczące maksymalnej liczby pasażerów w autobusach i inne wytyczne związane z bezpieczeństwem podczas epidemii. Jak się w tym nie pogubić? W tym tekście znajdziesz wszystkie aktualne zasady.

Niemiecki Bundestag zgodził się przedłużyć zwolnienie pojazdów na gaz z e-myta

Niższa izba parlamentu w Niemczech zdecydowała, że zwolnienie z opłat drogowych ciężarówek napędzanych gazem LNG lub CNG będzie przedłużone o kolejne 3 lata. Ostatecznie sprawa zostanie rozstrzygnięta w czerwcu.

Epidemia trwa, ale odstępstwa zapewne niedługo się skończą

Komisja Europejska zaapelowała do państw członkowskich, aby powoli rezygnowały z odstępstw od norm czasu pracy kierowców, a także zakazów ruchu. Możemy się więc spodziewać, że w kolejnych krajach ulgi dla kierowców będą wycofywane.