WYDANIE ONLINE

Jeżeli w sądzie toczy się Twoja sprawa o ryczałty kierowców, po ostatnim wyroku Trybunału raczej ją wygrasz. Chyba że masz w dokumentach odwołania do Kodeksu pracy, wtedy przepadło. Ale jeśli sprawa jest już za Tobą, musisz szybko zadziałać.

czytaj więcej »

Rosyjski rząd chce obowiązkowego instalowania rejestratorów w rosyjskich samochodach. Nagrania byłyby dowodami w sprawach sądowych.

czytaj więcej »

System viaTOLL służy nie tylko do pobierania opłat drogowych, ale też rejestruje informacje o kierowcach i pojazdach. Z informacji tych korzystają inspektorzy ITD i urzędy skarbowe.

czytaj więcej »

Kierowca będzie miał 7 dni na podjęcie decyzji, czy przyjmuje mandat. Będzie też mógł nagrywać całą kontrolę. Ponadto pojawią się dodatnie punkty karne.

czytaj więcej »

Jeśli dostałeś zawiadomienie, że w Twojej firmie odbędzie się kontrola ITD. lub PIP, bierz się do roboty. Warto przejrzeć dokumenty, które będą sprawdzane, i uzupełnić braki. Co dokładnie powinieneś sprawdzić?

czytaj więcej »

Po wprowadzeniu ryczałtu nie będziesz musiał stale rozliczać nadgodzin. Wystarczy, że sprawdzisz, czy przepracowane godziny mieszczą się w ryczałcie. Zobacz, jakie to proste.

czytaj więcej »

W niektórych województwach zarządzający transportem dostają kary za niesczytywanie danych z tachografu w terminie, w innych nie. Sprawdź, w jakiej sytuacji warto odmówić przyjęcia takiego mandatu.

czytaj więcej »

Od 1 kwietnia 2017 r., żeby wjechać do Paryża w dzień powszedni, trzeba będzie kupić specjalną winietę – certyfikat jakości powietrza. Ile będzie kosztowała?

czytaj więcej »

Obliczenie, czy powinniśmy wyrównać kierowcy wynagrodzenie w związku z pensją minimalną obowiązującą we Francji, nie jest łatwe. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko stawkę podstawową, ale też dodatki i diety. Sprawdź, jak to zrobić.

czytaj więcej »

Za jazdę po alkoholu, niezatrzymanie się do kontroli i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów będą groziły znacznie surowsze kary. Jazda na suwak będzie obowiązkowa w wyznaczonych miejscach.

czytaj więcej »

Jeśli firma od kilku miesięcy ma problemy finansowe, koniecznie trzeba sprawdzić, czy nie pora na złożenie wniosku o upadłość. Za zaniedbanie tego obowiązku można na długo stracić uprawnienia do wykonywania przewozów.

czytaj więcej »

Przepisy tego nie nakazują, ale powinieneś wyposażyć kierowcę w dokument potwierdzający, że jest zwolniony z zakazów ruchu. Inaczej może mieć kłopot podczas kontroli.

czytaj więcej »

Każdy transport paliw, alkoholu i tytoniu będzie trzeba zgłosić do rejestru. Podczas jazdy kierowca będzie musiał mieć włączony lokalizator. Za złamanie zasad mają grozić kary do 20.000 zł.

czytaj więcej »

Od 1 stycznia 2017 r. prawo jazdy będzie zatrzymywane na 3 miesiące za przekroczenie prędkości, nawet jeśli kierowca nie ma dokumentu przy sobie.

czytaj więcej »

Rosyjski rząd podwyższa opłaty za przejazd pojazdem o DMC ponad 12 t po drogach objętych systemem Płaton. Od 1 stycznia zapłacimy 2,6 rubla, a od 1 czerwca 3,06 rubla.

czytaj więcej »

Niemiecka ambasada wyjaśniła, na jakich zasadach kierowcy spoza Unii Europejskiej mogą wykonywać przewozy na terenie Niemiec. Sprawdź, jakie warunki musisz spełnić.

czytaj więcej »

Od 1 stycznia zgłoszenie kierowcy oddelegowanego do pracy na terenie Niemiec będzie możliwe przez Internet.

czytaj więcej »

W Niemczech i Holandii zabronione będzie odbywanie 45-godzinnego regularnego odpoczynku tygodniowego w kabinie ciężarówki.

czytaj więcej »

Nowe obowiązki w zakresie oznaczania tras autobusów miały wejść od 1 stycznia 2017 r. Ale może wcale nie wejdą. Jednak już dziś warto się przygotować do zmian.

czytaj więcej »

Od nowego roku mali i średni przedsiębiorcy muszą przesyłać fiskusowi miesięczne rejestry VAT w postaci jednolitego pliku kontrolnego JPK_VAT. Sprawdź, jak się z tego wywiązać.

czytaj więcej »

W Internecie pojawiły się informacje o możliwości przyłączenia się do pozwu zbiorowego w sprawie zmowy cenowej producentów ciężarówek. Ale czy na pewno warto to zrobić?

czytaj więcej »

wiper-pixel