WYDANIE ONLINE

Już 1 czerwca wejdzie w  życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, która spowoduje, że wiele naruszeń, które obecnie nie są ujęte w taryfikatorach transportowych, trafi do nowych wykazów kar. Oznacza to dużo większe ryzyko trafienia do rejestru KREPTD.

czytaj więcej »

Dnia 28 lutego weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 25 stycznia 2018 r. w sprawie sposobu przewozu ładunku. Sprawdź, jakie nowe wymogi Cię obowiązują.

czytaj więcej »

Mocowanie blokowe polega na tym, że elementy ładunku opiera się o części skrzyni ładunkowej: ścianę przednią, ściany boczne i kłonice. Ładunek można też mocować pośrednio – za pomocą wypełnienia przestrzeni między ładunkiem a stałymi elementami unieruchamiającymi skrzyni ładunkowej. Dzięki temu ładunek się nie przesuwa.

czytaj więcej »

Jako odciągów możemy użyć taśm, łańcuchów lub stalowych lin. Powinny być umieszczone na pojeździe w taki sposób, aby stykały się wyłącznie z unieruchamianym ładunkiem i punktami mocowania.

czytaj więcej »

Drewno dłużycowe przewozi się zespołem pojazdów złożonym z pojazdu oraz przyczepy dłużycowej. Przyczepa może być przewożona na pojeździe lub ciągnięta za nim, jeśli jest wyposażona w odpowiednie urządzenie sprzęgające.

czytaj więcej »

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ładunek drewna okrągłego powinien się opierać o ścianę przednią przestrzeni ładunkowej albo o podobną barierę. W rozporządzeniu zalecono też, aby kierowca sprawdzał ładunek i odciągi przed wyjazdem na drogę publiczną, a następnie regularnie kontrolował podczas przewozu.

czytaj więcej »

W nowym taryfikatorze znajdzie się zmiana, która dla większości przewoźników przyłapanych na przeważeniu pojazdu będzie na pewno przykrym zaskoczeniem. Zamiast jednej kary, jak obecnie, zapłacą aż dwie. Dlaczego?

czytaj więcej »

Nowa ustawa o transporcie ma obowiązywać od 1 czerwca 2018 r. Do tego dnia musisz więc wdrożyć wszystkie wymagane zmiany, jeśli nie chcesz zapłacić wysokiej kary już przy pierwszej kontroli prowadzonej według nowych przepisów. Sprawdź na naszej liście, co musisz zmienić w swojej pracy!

czytaj więcej »

Od 1 czerwca zmienione zostaną taryfikatory kar, w tym taryfikator dla zarządzających transportem.  Zmiany będą gruntowne – dojdzie dużo nowych naruszeń, które do tej pory nie były wyszczególnione w ustawie. Co dokładnie się zmieni?

czytaj więcej »

Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych. Wprowadzają ogromne zmiany, do których warto przygotować firmę już teraz. Sprawdź, jak to zrobić.

czytaj więcej »

wiper-pixel