WYDANIE ONLINE

Polskie władze wprowadziły tymczasowe odstępstwa od stosowania przepisów art. 6–7 rozporządzenia nr 561/2006 w stosunku do kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy osób i rzeczy. Podobnie zrobiły inne państwa europejskie.

czytaj więcej »

Niektóre firmy transportowe w czasie epidemii nie mają w ogóle zleceń, inne mają ich znacznie mniej niż wcześniej. Zdarza się więc, że dla zatrudnionych kierowców nie ma pracy. Wówczas możesz ich zwolnić z obowiązku wykonywania pracy i zapłacić wynagrodzenie przestojowe.

czytaj więcej »

Z powodu zagrożenia epidemicznego wjazd do Polski został ograniczony. Jednak kierowcy zawodowi są zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny, nawet jeśli jadą samochodem osobowym, muszą tylko mieć przy sobie wymagane dokumenty. Jakie?

czytaj więcej »

Wiele firm transportowych w czasie epidemii koronawirusa ma kłopoty finansowe – spadła liczba wykonywanych zleceń transportowych. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo też ma problemy, możesz opóźnić opłacenie składek ZUS lub uzyskać zwolnienie z ich płacenia.

czytaj więcej »

Mamy dla Ciebie plakat, który obrazuje, jak skutecznie myć ręce, żeby pozbyć się koronawirusa. Wydrukuj i rozdaj kierowcom albo po prostu prześlij im plik.

czytaj więcej »

Mamy dla Ciebie plakat, który pokazuje, jak skutecznie dezynfekować ręce, żeby pozbyć się koronawirusa. Wydrukuj i rozdaj kierowcom albo po prostu prześlij im plik.

czytaj więcej »

wiper-pixel