WYDANIE ONLINE

Czy łatwiej będzie ubiegać się o prawo jazdy? Trzy nowe rozporządzenia zaczną obowiązywać od 19 stycznia 2013 r. Sprawdź, czego będą dotyczyły.

czytaj więcej »

Kierowcy mogą żądać zwrotu niesłusznie pobranej opłaty za wydanie karty pojazdu na podstawie przepisów Ordynacji podatkowej o zwrocie nadpłaty wraz z oprocentowaniem.

czytaj więcej »

Rozporządzenie o znakach drogowych było nowelizowane kilkakrotnie w ciągu ostatnich lat. Jednak zarówno Ty, jak i Twoi kierowcy możecie mieć problem ze znajomością najnowszych znaków.

czytaj więcej »

Jeśli przed 19 lipca 2011 r. nadpłaciłeś składki zdrowotne do ZUS, możesz domagać się ich zwrotu w ciągu 10 lat, a nie 5, jak przewidywały ówczesne przepisy.

czytaj więcej »

Zatrudniasz kierowcę w przewozach regularnych na trasach do 50 km. Czy harmonogram i rozkład jazdy mogą być podstawą naliczenia kierowcy wynagrodzenia?  

czytaj więcej »

Podczas kontroli Inspekcji Pracy możesz dostać ustne polecenie naprawienia drobnych niezgodności lub nakaz zrobienia badań oraz pomiaru szkodliwych czynników.

czytaj więcej »

Szybciej dostaniesz wypis z licencji transportowej. Zmieni się także sposób rozliczania, w przypadku gdy używasz pojazdu służbowego do celów prywatnych.

czytaj więcej »

Nie można z góry uznać, że przyczyny, z powodu których nie okazałeś wykresówek do kontroli, nie mają znaczenia przy podejmowaniu decyzji o nałożeniu kary za ich brak. Wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika za takie naruszenie możliwe jest, gdy do utraty wykresówek doszło na skutek nieprzewidzianych zdarzeń.

czytaj więcej »

Postanowiłeś założyć firmę działającą jako pomoc drogowa. Twoje przedsiębiorstwo będzie także transportowało całe auta z UE na handel. Jakie warunki musisz spełnić? Gdzie możesz uzyskać licencję na pomoc drogową?

czytaj więcej »

Wykonując osobiście przewóz drogowy, podlegasz takim samym wymogom w zakresie badań i szkoleń, jak każdy kierowca wykonujący takie przewozy. Jakie to wymogi?

czytaj więcej »

Chcesz wynająć kierowcę autobusu, który prowadzi własną działalność gospodarczą. Jaki jest kod dla takiej działalności?

czytaj więcej »

Nowe rozporządzenie precyzuje warunki, jakie musi spełniać potwierdzenie zawarcia umowy OC. Istotne będą informacje zawarte w dokumencie, a nie rodzaj dokumentu.

czytaj więcej »

Oddział Twojej firmy znajduje się w dużej odległości od siedziby. Kierowcy często zostają na terenie oddziału i tam odpoczywają. Jak wtedy odpoczynek ma się do dyżuru? W jaki sposób liczyć czas pracy?

czytaj więcej »

Kierowca jeżdżący w komunikacji miejskiej nie musi używać tachografu. Jednak to nie znaczy, że pojazd może być pozbawiony tego urządzenia. Czym możesz zastąpić tachograf? Co wtedy z przechowywaniem danych?

czytaj więcej »

Czy dieta dla kierowcy wyjeżdżającego za granicę powinna być takiej wysokości, jaka obowiązuje w danym kraju, czy nie mniejsza niż w Polsce?      

czytaj więcej »

Niebawem na drogach przybędzie fotoradarów. Ponadto od przyszłego roku ponownie zdrożeją mandaty.

czytaj więcej »

Niedługo wystarczy jeden abonament, którym opłacisz przejazd wszystkimi drogami UE. Co za tym idzie?

czytaj więcej »

Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą „inteligentnych tachografów”. Czym różnią się te urządzenia od zwykłych tachografów i czy będą obowiązkowe?

czytaj więcej »

Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym – tak. Dowiedz się, kiedy Twój pojazd będzie podlegał ograniczeniom w ruchu i czy możesz wynająć go innej firmie?

czytaj więcej »

wiper-pixel