WYDANIE ONLINE

Wejście nowych przepisów dotyczących przewozów nienormatywnych spowodowało zwiększenie liczby kontroli ITD. Brak zezwolenia może kosztować nawet 15.000 zł.

czytaj więcej »

Mali przedsiębiorcy transportowi także mogą poświadczać swoją sytuację finansową za pomocą sprawozdań finansowych. Muszą tylko wystrzegać się w nich błędów.

czytaj więcej »

Kierowca powinien monitorować liczbę punktów karnych na swoim koncie, by w odpowiednim momencie ustrzec się przed ponownym zdawaniem na prawo jazdy.

czytaj więcej »

Przewóz zwracający palety firmie posiadającej sieć supermarketów nie ma bezpośredniego związku z utrzymaniem ciągłości pracy takiej firmy i dlatego podlega okresowym zakazom ruchu.

czytaj więcej »

Znak zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych nie dotyczy tylko ciężarówek. A samochody osobowe z przyczepą również nie są wolne od zakazu.

czytaj więcej »

Są trudności z określeniem ilości przewożonego towaru zgodnie z art. 55a Prawa przewozowego. Na szczęście nadawcy nie grozi kara za naruszenie tego artykułu.

czytaj więcej »

Spółki jawne mogą odnawiać licencje transportowe, mimo że nie obejmuje je definicja „przedsiębiorcy” z rozporządzenia nr 1071/2009.

czytaj więcej »

Problemy z posiadaniem bazy eksploatacyjnej ma większość przewoźników. Jednak wcale nie potrzeba wiele, by spełnić wymogi unijnego rozporządzenia.

czytaj więcej »

Pracodawca musi zapłacić kierowcy ryczałt za nocleg mimo wprowadzenia w firmie ryczałtu za delegacje międzynarodowe w ramach wynagradzania kierowców.

czytaj więcej »

Aby wykonywać tego rodzaju transport, potrzebna jest licencja na wykonywanie transportu drogowego taksówką oraz odpowiedni pojazd.

czytaj więcej »

Kierowca raz wykonuje przewozy regularne a raz okazjonalne. Pracodawca musi wyposażyć go w odpowiednie dokumenty w zależności od zadania, które mu powierza.

czytaj więcej »

Już wkrótce do systemu viaTOLL będą dodane następne płatne drogi. Nowe odcinki dróg wyniosą prawie 300 km.

czytaj więcej »

Zmieniono wysokość opłat za wydawanie kart do tachografów cyfrowych. Aktualne ceny są niższe.

czytaj więcej »

Zarządzający transportem jest odpowiedzialny za wystawianie zaświadczeń kierowcy. Jeżeli zrobi to źle, grozi mu mandat od ITD.

czytaj więcej »

Znamy już wysokość minimalnego wynagrodzenia, które będzie obowiązywać w 2013 r. Wyniesie 1.600 zł. Wraz z minimalną pensją wzrosną także inne wskaźniki płacowe.

czytaj więcej »

Przewoźnicy będą musieli posiadać zezwolenia na wykonywanie zawodu. Natomiast tygodniowy czas pracy przedsiębiorców-kierowców może maksymalnie wynieść 48 godzin.

czytaj więcej »

   Transport kombinowany jest jednym z wyjątków od zasady zakazów ruchu. Jednak, żeby na pewno nie podlegać zakazom, przewóz musi odbywać się w odpowiedniej odległości.

czytaj więcej »

wiper-pixel