WYDANIE ONLINE

Suma kar nałożonych na kierowców w trakcie jednej kontroli nie jest ograniczona, więc łącznie mogą zapłacić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Przewoźnicy natomiast nie uwolnią się od kar, jeśli ITD wykrywa u nich dużo naruszeń.

czytaj więcej »

W przypadku utraty wymogu dobrej reputacji nie ma znaczenia niekaralność za inne przestępstwa ani osobiste okoliczności.

czytaj więcej »

Nie można utożsamiać przewożenia materiałów budowlanych z czynnościami związanymi z utrzymaniem drogi. Sam przewóz takich materiałów nie podlega wyłączeniu z rozporządzenia nr 561/2006.

czytaj więcej »

Auto sprowadzone z Wielkiej Brytanii będzie mogło zostać zarejestrowane w Polsce. Nowe przepisy obejmują jednak tylko samochody osobowe.

czytaj więcej »

Gdy przewoźnik nie będzie miał środków na nowy samochód, to nie będzie mógł nim jeździć. Od kary za niezgłoszenie pojazdu do licencji przewoźnik nie można się odwołać, gdy zaniedba ten obowiązek.

czytaj więcej »

Certyfikat kompetencji zawodowych potrzebny jest, by uzyskać licencję transportową. Świadectwo kwalifikacji zawodowych zaś wydaje się zawodowemu kierowcy.

czytaj więcej »

Kierowca, który wykonuje przewóz w ramach pomocy drogowej i transport maszyn, podlega rozporządzeniu nr 561/2006 tylko w tym drugim przypadku.

czytaj więcej »

Kierowcy przewożący ADR-y powinni zapoznać się z zakazami wjazdu, by uniknąć katastrofy.

czytaj więcej »

Firma, która zajmuje się przewozem dzieci do szkoły, powinna wyposażyć kierowcę we właściwe dokumenty oraz oznakować pojazd, by uniknąć kary.

czytaj więcej »

Regulacje czasu pracy obejmują tylko kierowców przewożących osoby do 50 km. Natomiast zasady wynagrodzenia są swobodnie ustalane.

czytaj więcej »

Celnicy zyskają nowe uprawnienia. Będą mogli ukarać mandatem za wykroczenia kierowców i zarządzających transportem.

czytaj więcej »

Zmieni się również sposób naliczania punktów. Takie rozwiązania przewidują przepisy ustawy o kierujących pojazdami, które mają wejść w życie 19 stycznia 2013 r.

czytaj więcej »

Części i wyposażenie aut produkowane przez krajowych producentów zdrożeją nawet o 20%, ale będą też pozytywne skutki nowych przepisów.

czytaj więcej »

Przerywany system pracy uprawnia do otrzymywania połowy ustalonego wynagrodzenia.

czytaj więcej »

Pracownicy będą mieli wolne 6 stycznia i dostaną brakujący dzień wolny, gdy święto wypadnie w sobotę.

czytaj więcej »

Gdy kierowca wykonuje pracę na rzecz organizacji podczas urlopu, nie należy mu się zapłata od pracodawcy.

czytaj więcej »

wiper-pixel