WYDANIE ONLINE

Zmiany w przepisach będą dotyczyły również kar. Czy nadal tylko przewoźnik będzie podlegał karze za przejazd bez zezwolenia? Jaka będzie wysokość kar?

czytaj więcej »

Odpowiedzialne za naruszenie przepisów o przewozach nienormatywnych są osoby, które miały wpływ na powstanie naruszenia lub wyraziły na nie zgodę. Kto, poza przewoźnikiem, najczęściej może zostać ukarany?

czytaj więcej »

Kiedy będziesz musiał zorganizować pilotowanie swojego pojazdu nienormatywnego? Jakie warunki musi spełnić pojazd pilotujący?

czytaj więcej »

Do 2011 r. przewoźnik był karany za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia bez względu na okoliczności. Od niedawna to się zmieniło. W jakich sytuacjach nałożona na Ciebie kara zostanie umorzona?

czytaj więcej »

Które pojazdy zostaną objęte tym zezwoleniem? Jakie są zasady jego wydawania? Co zawiera wniosek potrzebny do uzyskania zezwolenia?

czytaj więcej »

Do czego będzie uprawniać to zezwolenie? Kiedy będziesz musiał je uzyskać? Ile za nie zapłacisz?

czytaj więcej »

Każde z tych zezwoleń będzie wydawane według innej procedury oraz różni się od pozostałych wysokością opłaty. Jak można je uzyskać? Co zawiera wniosek?

czytaj więcej »

Nieważne, jak firma nazywa prowadzoną przez siebie działalność. Kara za naruszenie zostanie nałożona na podstawie faktycznego udziału firmy przy przewozie nienormatywnym. Jaki to może być udział?

czytaj więcej »

Wydanie tego zezwolenia jest obwarowane wieloma warunkami. W dodatku być może w tym przypadku będziesz musiał pokryć koszty przystosowania drogi do przejazdu Twoim pojazdem nienormatywnym. Sprawdź, co Cię obowiązuje.

czytaj więcej »

Umowa, którą zawierasz z kontrahentem, nie może anulować odpowiedzialności nadawcy lub załadowcy wynikającej z przepisów prawa transportu drogowego. Jak ją skonstruować?

czytaj więcej »

Organ wydający zezwolenie wyznacza Ci warunki, które musi spełniać przejazd pojazdu nienormatywnego. Jakie warunki ma prawo określić?

czytaj więcej »

Pojazd nienormatywny to taki, który przekracza określone parametry, więc trzeba mieć na jego przejazd odpowiednie zezwolenie. Są jednak pojazdy nienormatywne, na które zezwolenia nie dostaniesz!

czytaj więcej »

Od 18 października 2011 r. nie grozi Ci już kara za przewóz drewna i ładunków sypkich, jeśli pojazd nie przekracza dopuszczalnej masy, nawet gdy nacisk osi jest zbyt duży. Ale czy wiesz, które ładunki są uważane za sypkie? I jak obliczyć masę drewna?

czytaj więcej »

Od 19 października 2012 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące przejazdów wykonywanych pojazdami nienormatywnymi. Jakich zmian możesz się spodziewać?

czytaj więcej »

wiper-pixel