Za przeważenie firma będzie płacić aż dwie kary naraz

W nowym taryfikatorze znajdzie się zmiana, która dla większości przewoźników przyłapanych na przeważeniu pojazdu będzie na pewno przykrym zaskoczeniem. Zamiast jednej kary, jak obecnie, zapłacą aż dwie. Dlaczego?

Uważaj, od 1 czerwca dużo łatwiej możesz stracić certyfikat, wypisy lub licencję!

Już 1 czerwca wejdzie w  życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, która spowoduje, że wiele naruszeń, które obecnie nie są ujęte w taryfikatorach transportowych, trafi do nowych wykazów kar. Oznacza to dużo większe ryzyko trafienia do rejestru KREPTD.

Sposoby mocowania wymagane przez służby kontrolne od 28 lutego 2018 r.

Dnia 28 lutego weszło w życie nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 25 stycznia 2018 r. w sprawie sposobu przewozu ładunku. Sprawdź, jakie nowe wymogi Cię obowiązują.

Mocowanie ładunku za pomocą odciągów

Jako odciągów możemy użyć taśm, łańcuchów lub stalowych lin. Powinny być umieszczone na pojeździe w taki sposób, aby stykały się wyłącznie z unieruchamianym ładunkiem i punktami mocowania.

Mocowanie ładunku za pomocą blokowania

Mocowanie blokowe polega na tym, że elementy ładunku opiera się o części skrzyni ładunkowej: ścianę przednią, ściany boczne i kłonice. Ładunek można też mocować pośrednio – za pomocą wypełnienia przestrzeni między ładunkiem a stałymi elementami unieruchamiającymi skrzyni ładunkowej. Dzięki temu ładunek się nie przesuwa.

Mocowanie drewna okrągłego

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ładunek drewna okrągłego powinien się opierać o ścianę przednią przestrzeni ładunkowej albo o podobną barierę. W rozporządzeniu zalecono też, aby kierowca sprawdzał ładunek i odciągi przed wyjazdem na drogę publiczną, a następnie regularnie kontrolował podczas przewozu.

Mocowanie drewna dłużycowego

Drewno dłużycowe przewozi się zespołem pojazdów złożonym z pojazdu oraz przyczepy dłużycowej. Przyczepa może być przewożona na pojeździe lub ciągnięta za nim, jeśli jest wyposażona w odpowiednie urządzenie sprzęgające.

Jak przygotować firmę transportową do nowych przepisów o ochronie danych osobowych

Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych. Wprowadzają ogromne zmiany, do których warto przygotować firmę już teraz. Sprawdź, jak to zrobić.

Czy jesteś gotowy na nową ustawę o transporcie? Sprawdź listę zmian, które musisz wdrożyć

Nowa ustawa o transporcie ma obowiązywać od 1 czerwca 2018 r. Do tego dnia musisz więc wdrożyć wszystkie wymagane zmiany, jeśli nie chcesz zapłacić wysokiej kary już przy pierwszej kontroli prowadzonej według nowych przepisów. Sprawdź na naszej liście, co musisz zmienić w swojej pracy!