Kary za przejazd pojazdami nienormatywnymi bez zezwolenia

Zmiany w przepisach będą dotyczyły również kar. Czy nadal tylko przewoźnik będzie podlegał karze za przejazd bez zezwolenia? Jaka będzie wysokość kar?

Będą zmiany w pilotowaniu

Kiedy będziesz musiał zorganizować pilotowanie swojego pojazdu nienormatywnego? Jakie warunki musi spełnić pojazd pilotujący?

Kiedy Twój pojazd będzie uznawany za ponadnormatywny?

Pojazd nienormatywny to taki, który przekracza określone parametry, więc trzeba mieć na jego przejazd odpowiednie zezwolenie. Są jednak pojazdy nienormatywne, na które zezwolenia nie dostaniesz!

Jakie warunki przejazdu może Ci wyznaczyć urząd?

Organ wydający zezwolenie wyznacza Ci warunki, które musi spełniać przejazd pojazdu nienormatywnego. Jakie warunki ma prawo określić?

Jakie normy obowiązują przy przewozie ładunków sypkich i drewna?

Od 18 października 2011 r. nie grozi Ci już kara za przewóz drewna i ładunków sypkich, jeśli pojazd nie przekracza dopuszczalnej masy, nawet gdy nacisk osi jest zbyt duży. Ale czy wiesz, które ładunki są uważane za sypkie? I jak obliczyć masę drewna?

Co się zmieniło w przewozach nienormatywnych?

Od 19 października 2012 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące przejazdów wykonywanych pojazdami nienormatywnymi. Jakich zmian możesz się spodziewać?